Nawigacja

Profil szkoły Historia Prawa i obowiązki ucznia Regulamin dowożenia Statut Regulamin stołówki Informacja o obiadach Punktowy system oceniania

Regulamin stołówki

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W GIŻYCKU

1. Stołówka Szkolna obsługuje uczniów, pracowników administracji i obsługi oraz nauczycieli ZSz nr 1 w Giżycku.
  2. Zasady funkcjonowania stołówki szkolnej opierają się na przepisach zawartych w:

-        Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad   i trybu udzielania pomocy w dożywianiu uczniów.

-        Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 04 sierpnia 1993r. w sprawie warunków, form, trybu przyznawania i wypłacania oraz wysokości pomocy materialnej dla uczniów (Dz. U. z 1993r., Nr 74 poz. 350, z późniejszymi zmianami)

Zmiany:

• 13 maja 1997r. Dz. U. z 1997r. Nr 51 poz. 326
  • 14 lipca 1998r. Dz. U. z 1998r. Nr 98 poz. 613
  • 28 października 2000r. Dz. U. z 2000r. Nr 92 poz. 1016.

-        Uchwała Nr XIX/8/08 Rady Miejskiej w Giżycku z dnia 6 marca 2008 r. w sprawie zasad korzystania ze stołówek szkolnych.

1. Wysokość lub zmiany opłat za obiady ustala dyrektor szkoły zarządzeniem obowiązującym w danym roku szkolnym, które zawiera cenę jednostkową posiłku dla ucznia i odrębną cenę dla nauczyciela oraz pracownika szkoły.
  2. Odpłatność za obiady składa się z:

a)       opłata za koszty surowca przeznaczonego na wyżywienie,

b)       kosztów poniesionych na przygotowanie posiłków, utrzymania stołówki.

1. Opłata wnoszona przez ucznia za posiłku w stołówce szkoły, równa jest wysokości kosztów surowca przeznaczonego na wyżywienie.
  2. Opłata za niewykorzystane w danym miesiącu obiady podlega zwrotowi w formie pomniejszenia wpłaty przy kolejnej opłacie za obiady.
  3. Obiady spożywa się tylko w stołówce szkolnej.
  4. Wpłaty za obiady dokonuje się z góry do 10 dnia każdego miesiąca.
  5. W wyjątkowych sytuacjach wynikających z trudnej sytuacji życiowej ucznia, dyrektor podejmuje decyzję o zwolnieniu z opłat za obiady.

Decyzję o zwolnieniu z opłat za obiady dyrektor podejmuje na wniosek: rodziców, prawnych opiekunów ucznia, wychowawcy klasy lub pedagoga szkolnego.

• Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Giżycku
    ul. Wiejska 50