Zespół Szkół nr 1 w Giżycku

Fizyka – p. Jarosław Lewiński

1. "Ekologiczne  źródła energii" - model + prezentacja

Język niemiecki – Wiletta Urban

1. Reisen macht klug - dlaczego warto zwiedzić Berlin?
  2. Niemieckie ślady w moim mieście i regionie.

Historia i język polski– p. Ewa Machejko i p. Aleksandra Biłyj

1. Kultura średniowiecza.
  2. Wycieczka po średniowiecznym mieście.

Język polski – p. Katarzyna Kłoczko

1. I Ty możesz zostać literatem.

Matematyka – p. Anna Rogalska

1. Planujemy wycieczkę.
  2. Jak zorganizować tanio urodziny?
  3. Po co nam matematyka?
  4. Jak utrzymać rodzinę przez miesiąc?

Sztuka – p. Magdalena Strzelińska

1. MODA - MÓJ STYL I INSPIRACJE.

Język angielski – p. Agnieszka Dulniak

1. Harry Potter's school.

2. The British Royal Family.

Język angielski – p. Aneta Fatyga

Projekt 1    Teens Magazine

Celem projektu jest stworzenie pierwszego numeru czasopisma dla młodzieży w formie mini- magazynu wydrukowanego na papierze lub prezentacji multimedialnej. Magazyn musi posiadać wymyśloną przez uczniów nazwę angielską. Uczniowie mają za zadanie wyszukać w czasopismach angielskich lub Internecie odpowiednie teksty, zinterpretować je na swój sposób, nadać im odpowiednie nagłówki i zamieścić jako artykuły w swoim magazynie. Można również zamieścić własne pomysły, np. przeprowadzony przez siebie wywiad, pomysł na nowe modne ubiory dla młodzieży na zbliżający się sezon. Ważne jest by do artykułów dołączone były odpowiednie ilustracje lub fotografie, tak by magazyn miał jak najatrakcyjniejszą formę. Należy zwrócić uwagę na odpowiedni styl języka. Osoby uczestniczące w projekcie powinny podzielić pracę tak, by każdy przygotował odrębny artykuł dotyczący określonej dziedziny, np. muzyki, sportu czy mody. Powinna zostać również wybrana osoba, która przygotuje okładkę oraz ktoś, kto jest w stanie przygotować wszystkie materiały przy pomocy komputera (skanowanie, wpisywanie tekstów, drukowanie).

Projekt 2    Thematic boards

Osoby biorące udział w projekcie mają za zadanie przygotować plansze, plakaty lub tablice tematyczne/dydaktyczne dotyczące słownictwa z konkretnej dziedziny wraz z rysunkami lub związane z określonymi zagadnieniami gramatycznymi. W tworzeniu tablic uczniowie mogą wykorzystać technologię komputerową lub własne umiejętności plastyczne.

Projekt 3   A board game for English learning

Projekt ma na celu stworzenie gry planszowej o dowolnej tematyce do nauki języka angielskiego. Gra może dotyczyć wybranej dziedziny gramatycznej, leksykalnej, bądź kultury krajów anglojęzycznych. Praca może być wykonana w formie papierowej, multimedialnej lub innej wybranej przez uczniów.